• ALTIN (TL/GR)
  2.410,90
  % -0,13
 • CUMHURIYET ALTINI
  15.553,00
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  32,2873
  % -0,11
 • € EURO
  35,0253
  % 0,02
 • £ POUND
  41,7889
  % 0,50
 • РУБ RUBLE
  0,3632
  % -0,05
 • BITCOIN/TL
  2203634,548
  % 1,19
 • ETHEREUM/TL
  115008
  % 1,86
resme alternatif yazı

Alüminyum hurda, alüminyum hurda fiyatları

Alüminyum hurda, alüminyum hurda fiyatları

Hurda Alüminyum

Panel ve çatılarda kullanılan bir tür olan alüminyum hurda genellikle tercih edilme sebebi dayanıklı olmasıdır. Bunların kullanım dışında kalmasıyla hurda alüminyum tasnifine geçer. Alüminyum levha, folyodan daha kalın ancak 6 mm’den daha ince olan herhangi bir alüminyum sacdır. Folyodan nispeten daha kalın, plakalardan daha ince olan levhaların çeşitli kullanım alanları vardır.

Delikli ve boyalı alüminyum levha dahil olmak üzere çeşitli formda gelir. Endüstriyel metal tedarikçileri, alüminyum levha stokları yapar. Özel uygulamalar için kabartmalı, sertleştirilmiş veya işlenmiş levhalar da bulunur. Kullanılmaz hale gelen levhalar hurdaya ayrılır. Delikli alüminyum levha, genişletilmiş ve işlenmiş alüminyum levhalara ek olarak boyalı ve kimyasal işlem görmüş hurda alüminyum  da bulunur.

Hafif Olması Alüminyum Hurda Levhayı Daha Popüler Yapıyor

Hurda alüminyum  en yaygın olarak kullanılan formlardır. Endüstrinin tüm pazarlarında bulunan levhalar, plastik gibi hafif, çelik gibi sağlam olması gibi özelliklerinden ötürü, askeri havacılık, nakliye ürünleri imalatı ve ağır hizmetlerde sıklıkla kullanılır. Şekillendirme için işlenmiş alüminyum plaka, jetlerin ve uzay aracı yakıt tanklarının derilerini oluşturur. Bazı endüstrilerdeki depolama tankları için kullanılır, çünkü bazı alüminyum alaşımları aşırı soğuk sıcaklıklarda daha sert hale gelir. 

Bu özellik özellikle çok düşük sıcaklık malzemelerin tutulmasında faydalıdır. Plaka ayrıca vagonlar ve gemiler için yapısal bölümlerin yanı sıra askeri araçlar için zırh üretmek için kullanılır. Kullanım dışı kalan veya hurdaya ayrılan taşıtlardan birçok hurda alüminyum levha elde edilir ve bu hurda alüminyum levhalar boyutlarına bağlı olarak kesilerek döner fırınlarda eritilir ve yeniden kullanılmak üzere kalıplandırılır.

aluminyum-hurdasi
YORUMLAR YAZ